Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Homotopy Batalin-Vilkovisky Algebras

Autor
Galvez, M.; Tonks, A.; Vallette, B.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of noncommutative geometry
Data de publicació
2012
Volum
6
Número
3
Pàgina inicial
539
Pàgina final
602
DOI
https://doi.org/10.4171/JNCG/99 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/16804 Obrir en finestra nova
URL
http://www.ems-ph.org/journals/show_pdf.php?issn=1661-6952&vol=6&iss=3&rank=4 Obrir en finestra nova
Resum
This paper provides an explicit cofibrant resolution of the operad encoding Batalin-Vilkovisky algebras. Thus it defines the notion of homotopy Batalin-Vilkovisky algebras with the required homotopy properties. To define this resolution, we extend the theory of Koszul duality to operads and properads that are defined by quadratic and linear relations. The operad encoding Batalin-Vilkovisky algebras is shown to be Koszul in this sense. This allows us to prove a Poincaré-Birkhoff-Witt Theorem for...
Citació
Galvez, M.; Tonks, A.; Vallette, B. Homotopy Batalin-Vilkovisky Algebras. "Journal of noncommutative geometry", 2012, vol. 6, núm. 3, p. 539-602.
Paraules clau
Batalin-vilkovisky Algebra, Gerstenhaber Algebra, Homotopy Algebras, Koszul Duality Theory, Maurer-cartan Equation, Operad Framed Little Disc, Topological Conformal Field Theory, Vertex Algebras
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants