Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Clusters, generating functions and asymptotics for consecutive patterns in permutations

Autor
Elizalde, S.; Noy, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Advances in applied mathematics
Data de publicació
2012-09-04
Volum
49
Número
3-5
Pàgina inicial
351
Pàgina final
374
DOI
https://doi.org/10.1016/j.aam.2012.08.003 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0196885812000759 Obrir en finestra nova
Paraules clau
05A05, 05A15, 06A07, Cluster method, Consecutive pattern, Linear extension MSC: primary, Non-overlapping pattern, Permutation, secondary
Grup de recerca
GAPCOMB - Geometric, Algebraic and Probabilistic Combinatorics

Participants