Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Fractional Laplacian: Pohozaev identity and nonexistence results

Autor
Ros, X.; Serra, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Comptes rendus de l'Académie des sciences. Série 1, Mathématique
Data de publicació
2012-05
Volum
350
Número
9-10
Pàgina inicial
505
Pàgina final
508
DOI
https://doi.org/10.1016/j.crma.2012.05.011 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/19816 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1631073X12001471# Obrir en finestra nova
Resum
In this Note we present the Pohozaev identity for the fractional Laplacian. As a consequence of this identity, we prove the nonexistence of nontrivial bounded solutions to semilinear problems with supercritical nonlinearities in star-shaped domains.
Citació
Ros, X.; Serra, J. Fractional Laplacian: Pohozaev identity and nonexistence results. "Comptes rendus de l'Académie des sciences. Série 1, Mathématique", Maig 2012, vol. 350, núm. 9-10, p. 505-508.
Grup de recerca
EDP - Equacions en Derivades Parcials i Aplicacions

Participants

  • Ros Oton, Xavier  (autor)
  • Serra Montoli, Joaquim  (autor)