Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Equations of bielliptic modular curves

Autor
Gonzalez, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
JP Journal of Algebra, Number Theory and Applications
Data de publicació
2012-11
Volum
27
Número
1
Pàgina inicial
45
Pàgina final
60
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/19777 Obrir en finestra nova
URL
http://arxiv.org/abs/1207.2009 Obrir en finestra nova
Resum
We give a procedure to determine equations for the modular curves X0(N) which are bielliptic and equations for the 30 values of N such that X0(N) is bielliptic and nonhyperelliptic are presented.
Citació
Gonzalez, J. Equations of bielliptic modular curves. "JP Journal of Algebra, Number Theory and Applications", Novembre 2012, vol. 27, núm. 1, p. 45-60.
Paraules clau
Bielliptic curves, Modular curves
Grup de recerca
TN - Grup de Recerca en Teoria de Nombres

Participants

Arxius