Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Existence of periodic solutions with nonconstant sign in a class of generalized abel equations

Autor
Olm, Josep M.; Ros, X.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Discrete and continuous dynamical systems. Series A
Data de publicació
2013-04
Volum
33
Número
4
Pàgina inicial
1603
Pàgina final
1614
DOI
https://doi.org/10.3934/dcds.2013.33.1603 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/19868 Obrir en finestra nova
Resum
This article provides sufficient conditions for the existence of periodic solutions with nonconstant sign in a family of polynomial, non-auto-nomous, firrst-order diferential equations that arise as a generalization of the Abel equation of the second kind.
Citació
Olm, J.; Ros, X. Existence of periodic solutions with nonconstant sign in a class of generalized abel equations. "Discrete and continuous dynamical systems. Series A", Abril 2013, vol. 33, núm. 4, p. 1603-1614.
Paraules clau
generalized Abel differential equation, periodic solutions
Grup de recerca
ACES - Control Avançat de Sistemes d´Energia
EDP - Equacions en Derivades Parcials i Aplicacions

Participants

Arxius