Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Small cutsets in arc-transitive digraphs of prime degree

Autor
López, S.C.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Discrete applied mathematics
Data de publicació
2013-03-05
Volum
161
Número
10-11
Pàgina inicial
1639
Pàgina final
1645
DOI
https://doi.org/10.1016/j.dam.2013.02.005 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Optimización y Problemas Extremales en Teoría de Grafos y Combinatoria. Aplicaciones a las Redes de Comunicación.
URL
http://dx.doi.org/10.1016/j.dam.2013.02.005 Obrir en finestra nova
Resum
We give an upper bound for the size of non-trivial sets that have small boundary in a family of arc-transitive digraphs. We state the exact size for these sets in case of prime degree. We also give a lower bound for the size of a minimum non-trivial cutset in the case of arc-transitive Cayley digraphs of prime degree.
Paraules clau
Arc-transitive, Cayley Digraph, 2-atom, Vosperian
Grup de recerca
COMBGRAPH - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions

Participants