Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On Fourier coefficients of Eisenstein-Hilbert series

Autor
Arenas, C.; Garcia, J. L.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Revista de la Real Academia de Ciencias Exactas, Físicas y Naturales. Serie A, Matemáticas
Data de publicació
2014-09-01
Volum
108
Número
2
Pàgina inicial
527
Pàgina final
539
DOI
https://doi.org/10.1007/s13398-013-0124-8 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Contribuciones al programa de Langlands
Resum
We construct examples of explicit calculations of Fourier expansions of Eisenstein series with respect to the Hilbert modular group of a quadratic field and also of a cubic field, by applying Siegel's formulae.
Paraules clau
Eisenstein series, Fourier coefficients, Hilbert modular group
Grup de recerca
FIA - Modelització Matemàtica Funcional i Aplicacions

Participants