Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Erratum to "Random models of Menzerath-Altmann law in genomes" (BioSystems 107(3) (2012) 167–173)

Autor
Ferrer-i-Cancho, R.; Baixeries, J.; Hernandez Fernandez, A.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Biosystems
Data de publicació
2013-03
Volum
111
Número
3
Pàgina inicial
216
Pàgina final
217
DOI
https://doi.org/10.1016/j.biosystems.2013.01.004 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0303264713000191 Obrir en finestra nova
Resum
Here we improve the mathematical arguments of Baixeries et al (BioSystems 107(3) (2012) 167–173). The corrections do not alter the conclusion that the random breakage model yields an insufficient fit to the scaling of mean chromosome length as a function of chromosome number in real genomes.
Paraules clau
Genomes, Independence, Mean independence, Menzerath–Altmann law, Scaling laws
Grup de recerca
GPLN - Grup de Processament del Llenguatge Natural
LARCA - Laboratori d'Algorísmia Relacional, Complexitat i Aprenentatge