Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Isogenies of polyquadratic Q-curves to their Galois conjugates

Autor
Gonzalez, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Archiv der mathematik
Data de publicació
2001-10
Volum
77
Número
5
Pàgina inicial
383
Pàgina final
390
DOI
https://doi.org/10.1007/PL00000508 Obrir en finestra nova
URL
https://link.springer.com/article/10.1007/PL00000508 Obrir en finestra nova
Resum
In this paper, we determine the field of definition of the isogenies of a Q -curve without complex multiplication defined over a polyquadratic field to its Galois conjugates.
Grup de recerca
TN - Grup de Recerca en Teoria de Nombres

Participants