Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

The automorphism group of a free-by-cyclic group in rank 2

Autor
Bogopolski, O.; Martino, A.; Ventura, E.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Communications in algebra
Data de publicació
2007-05
Volum
35
Número
5
Pàgina inicial
1675
Pàgina final
1690
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/79983 Obrir en finestra nova
URL
http://www.informaworld.com/smpp/content~content=a778212731~db=all~order=page Obrir en finestra nova
Activitat premiada
Si
Resum
Let ¡ be an automorphism of a free group F 2 of rank 2 and let M ¡ = F 2 o ¡ Z be the corresponding mapping torus of ¡ . We prove that the group Out ( M ¡ ) is usually virtually cyclic. More- over, we classify the cases when this group is Ønite depending on the conjugacy class of the image of ¡ in GL 2 ( Z )
Citació
Bogopolski, O., Martino, A., Ventura, E. The automorphism group of a free-by-cyclic group in rank 2. "Communications in algebra", Maig 2007, vol. 35, núm. 5, p. 1675-1690.
Grup de recerca
COMBGRAPH - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions
GAPCOMB - Geometric, Algebraic and Probabilistic Combinatorics

Participants

Arxius