Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Groupoids and Faa di Bruno formulae for Green functions in bialgebras of trees

Autor
Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Advances in mathematics
Data de publicació
2014-03-20
Volum
254
Pàgina inicial
79
Pàgina final
117
DOI
https://doi.org/10.1016/j.aim.2013.12.015 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Geomatría algebraica, simpléctica, aritmética y aplicaciones.
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/22088 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0001870813004623 Obrir en finestra nova
Resum
We prove a Faa di Bruno formula for the Green function in the bialgebra of P-trees, for any polynomial endofunctor P. The formula appears as relative homotopy cardinality of an equivalence of groupoids. (C) 2013 Elsevier Inc. All rights reserved. We prove a Faà di Bruno formula for the Green function in the bialgebra of P-trees, for any polynomial endofunctor P. The formula appears as relative homotopy cardinality of an equivalence of groupoids.
Citació
Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A. Groupoids and Faà di Bruno formulae for Green functions in bialgebras of trees. "Advances in mathematics", 2014, vol. 254, p. 79-117.
Paraules clau
Bialgebras, DUALITY, DYSON-SCHWINGER EQUATIONS, ELIMINATION, Groupoids, HOPF-ALGEBRAS, Homotopy cardinality, INSERTION, LIE-ALGEBRA, Perturbative methods of renormalisation, Polynomial functors, QUANTUM-FIELD THEORY, RENORMALIZATION-GROUP, Trees
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants