Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Centers of quasi-homogeneous polynomial differential equations of degree three

Autor
Aziz, W.; Llibre, J.; Pantazi, C.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Advances in mathematics
Data de publicació
2014-03-20
Volum
254
Pàgina inicial
233
Pàgina final
250
DOI
https://doi.org/10.1016/j.aim.2013.12.006 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/22462 Obrir en finestra nova
Resum
We characterize the centers of the quasi-homogeneous planar polynomial differential systems of degree three. Such systems do not admit isochronous centers. At most one limit cycle can bifurcate from the periodic orbits of a center of a cubic homogeneous polynomial system using the averaging theory of first order
Citació
Aziz, W.; Llibre, J.; Pantazi, C. Centers of quasi-homogeneous polynomial differential equations of degree three. "Advances in mathematics", 20 Març 2014, vol. 254, p. 233-250.
Paraules clau
Centers, Limit cycles, Quasi-homogeneous polynomial systems, cubic vector-fields, flows, plane
Grup de recerca
SD - Sistemes Dinàmics de la UPC

Participants

  • Aziz, Waleed  (autor)
  • Llibre Saló, Jaume  (autor)
  • Pantazi, Chara  (autor)