Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Perfect edge-magic graphs

Autor
López, S.C.; Muntaner-Batle, F.A.; Rius, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
BULL. MATH. SOC.SCI. MATH. ROUMANIE,
Data de publicació
2014-01-01
Volum
57
Número
1
Pàgina inicial
81
Pàgina final
91
Projecte finançador
Optimización y problemas extremales en teoria de grafos y combinatoria. Aplicacions a les redes de comunicación
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/22939 Obrir en finestra nova
URL
http://ssmr.ro/bulletin/pdf/57-1/articol_8.pdf Obrir en finestra nova
Resum
The study of the possible valences for edge-magic labelings of graphs has motivated us to introduce the concept of perfect edge-magic graphs. Intuitively speaking, an edge-magic graph is perfect edge-magic if all possible theoretical valences occur. In particular, we prove that for each integer m > 0, that is the power of an odd prime, and for each natural number n, the crown product C-m circle dot (K-n) over bar is perfect edge-magic. Related results are also provided concerning other families ...
Citació
López, S.C.; Muntaner-Batle, F.A.; Rius, M. Perfect edge-magic graphs. "BULL. MATH. SOC.SCI. MATH. ROUMANIE,", 01 Gener 2014, vol. 57, núm. 1, p. 81-91.
Paraules clau
Edge-magic, Perfect Edge-magic, Valence, Digraph Products, Labelings
Grup de recerca
COMBGRAPH - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions

Participants