Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Non-isomorphic Hopf Galois structures with isomorphic underlying Hopf algebras

Autor
Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of algebra
Data de publicació
2014-10-30
Volum
422
Pàgina inicial
270
Pàgina final
276
DOI
https://doi.org/10.1016/j.jalgebra.2014.07.038 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Aritmética de funciones L y estructuras de Galois.
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/28490 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0021869314005249 Obrir en finestra nova
Resum
We give a degree 8 non-normal separable extension having two non-isomorphic Hopf Galois structures with isomorphic underlying Hopf algebras.
Citació
Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M. Non-isomorphic Hopf Galois structures with isomorphic underlying Hopf algebras. "Journal of algebra", 30 Octubre 2014, vol. 422, p. 270-276.
Paraules clau
Galois Theory, Hopf Algebra, Hopf Galois Structure, Separable Field Extension
Grup de recerca
TN - Grup de Recerca en Teoria de Nombres

Participants