Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Comments on “Extremal Cayley Digraphs of Finite Abelian Groups” [Intercon. Networks 12 (2011), no. 1-2, 125–135]

Autor
Fiol, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of interconnection networks
Data de publicació
2013-12
Volum
14
Número
4
Pàgina inicial
1
Pàgina final
4
DOI
https://doi.org/10.1142/S0219265913500163 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
2009SGR1387
Optimización y problemas extremales en teoria de grafos y combinatoria. Aplicacions a les redes de comunicación
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/27208 Obrir en finestra nova
URL
http://www.worldscientific.com/doi/abs/10.1142/S0219265913500163 Obrir en finestra nova
Resum
We comment on the paper “Extremal Cayley digraphs of finite Abelian groups” [Intercon. Networks 12 (2011), no. 1-2, 125–135]. In particular, we give some counterexamples to the results presented there, and provide a correct result for degree two.
Citació
Fiol, M. Comments on “Extremal Cayley Digraphs of Finite Abelian Groups” [Intercon. Networks 12 (2011), no. 1-2, 125–135]. "Journal of interconnection networks", Desembre 2013, vol. 14, núm. 4, p. 1-4.
Paraules clau
Abelian group, Cayley digraph, diameter
Grup de recerca
COMBGRAPH - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions

Participants