Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

The theoretical error in the integral equation mei

Autor
Rius, J.; Pérez Carpintero, C.; Cardama, A.; Mosig, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Electronics Letters
Data de publicació
1996-11
Volum
32
Número
23
Pàgina inicial
2131
Pàgina final
2132
DOI
https://doi.org/10.1049/el:19961450 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/97778 Obrir en finestra nova
URL
http://ieeexplore.ieee.org.recursos.biblioteca.upc.edu/document/543879/ Obrir en finestra nova
Resum
The theoretical, or non-numerical error in the integral equation MEI (IE-MEI) is analysed and compared to the numerical error in the method of moments (MoM). It is found that, although this error does not decrease with the discretisation step, it is smaller for the usual discretisation than the error in the MoM.
Citació
Rius, J., Carpintero, C., Cardama, A., Mosig, J. The theoretical error in the integral equation mei. "Electronics Letters", Novembre 1996, vol. 32, núm. 23, p. 2131-2132.
Paraules clau
Electromagnetic wave scattering, Integral equations, Mesh generation, Sparse matrices
Grup de recerca
ANTENNALAB - Grup d´Antenes i Sistemes Radio

Participants

  • Rius Casals, Juan-manuel  (autor)
  • Pérez Carpintero, C. Pérez  (autor)
  • Cardama Aznar, Angel  (autor)
  • Mosig, J R  (autor)