Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Generalized Sierpinski fractal multiband antennas

Autor
Romeu, J.; Soler, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
IEEE transactions on antennas and propagation
Data de publicació
2001-08
Volum
49
Número
8
Pàgina inicial
1237
Pàgina final
1239
URL
http://hdl.handle.net/2117/1675 Obrir en finestra nova
Resum
A new set of fractal multiband antennas called mod-p Sierpinski gaskets is presented. Mod-p Sierpinski fractal antennas derive from the Pascal triangle and present a log-periodic behavior, which is a consequence of their self-similarity properties. Mod-p Sierpinski fractal antennas constitute a generalization of the classical Sierpinski antenna
Citació
Romeu Robert, J; Soler, J. Generalized Sierpinski fractal multiband antennas. IEEE Transactions on Antennas and Propagation, 2001, vol. 49, núm.8, pàg 1237-1239
Grup de recerca
ANTENNALAB - Grup d´Antenes i Sistemes Radio

Participants

Arxius