Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Spatial walking solitons in quadratic nonlinear crystals

Autor
Torner, L.; Mihalache, D.; Mazilu, D.; Santos, M.; Akhmediev, N.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of the Optical Society of America B. Optical physics
Data de publicació
1998-05
Volum
15
Número
5
Pàgina inicial
1476
Pàgina final
1487
DOI
https://doi.org/10.1364/JOSAB.15.001476 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/742 Obrir en finestra nova
URL
https://www.osapublishing.org/josab/abstract.cfm?uri=josab-15-5-1476 Obrir en finestra nova
Resum
We investigate the properties of the families of spatial walking solitons propagating in planar waveguides made of quadratic nonlinear media under conditions for second-harmonic generation in the presence of Poynting vector walk-off. We study in detail the shape and various features of the solitons, their stability on propagation, and their excitation. We investigate the properties of the families of spatial walking solitons propagating in planar waveguides made of quadratic nonlinear media unde...
Citació
Torner, L.; Mihalache, D.; Mazilu, D.; Santos, M.C.; Akhmediev, N.N. Spatial walking solitons in quadratic nonlinear crystals. Journal of the Optical Society of America B (Optical Physics), 1998, vol.15, núm.5, p.1476-1487. ISSN:0740-3224
Grup de recerca
FOTONICA - Grup de Recerca de Fotònica
RF&MW - Grup de Recerca de sistemes, dispositius i materials de RF i microones

Participants

Arxius