Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Soliton solutions for a perturbed nonlinear Schrodinger equation

Autor
Mihalache, D.; Torner, L.; Moldoveanu, F.; Panoiu, N.; Truta, N.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of physics A. Mathematical and general
Data de publicació
1993-11
Volum
26
Número
17
Pàgina inicial
757
Pàgina final
765
DOI
https://doi.org/10.1088/0305-4470/26/17/001 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/107417 Obrir en finestra nova
URL
http://iopscience.iop.org/article/10.1088/0305-4470/26/17/001?fromSearchPage=true Obrir en finestra nova
Resum
Using the inverse scattering transform the authors found one-parameter and the breather-like four-parameter soliton solutions of a perturbed nonlinear Schrodinger equation which describes the pulse propagation in optical fibres in the femtosecond regime
Citació
Mihalache, D., Torner, L., Moldoveanu, F., Panoiu, N., Truta, N. Soliton solutions for a perturbed nonlinear Schrodinger equation. "Journal of physics A. Mathematical and general", Novembre 1993, vol. 26, núm. 17, p. 757-765.
Grup de recerca
FOTONICA - Grup de Recerca de Fotònica

Participants

  • Mihalache, Dumitru  (autor)
  • Torner Sabata, Lluis  (autor)
  • Moldoveanu, F.  (autor)
  • Panoiu, N.-C.  (autor)
  • Truta, N.  (autor)