Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Upper threshold for stability of multipole-mode solitons in nonlocal nonlinear media

Autor
Xu, Z.; Kartashov, Y.V.; Torner, L.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Optics letters
Data de publicació
2005-12
Volum
30
Número
23
Pàgina inicial
3171
Pàgina final
3173
DOI
https://doi.org/10.1364/OL.30.003171 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/99763 Obrir en finestra nova
URL
https://www.osapublishing.org/ol/abstract.cfm?uri=ol-30-23-3171 Obrir en finestra nova
Resum
We address the stability of multipole-mode solitons in nonlocal Kerr-type nonlinear media. Such solitons comprise several out-of-phase peaks packed together by the forces acting between them. We discover that dipole-, triple-, and quadrupole-mode solitons can be made stable, whereas all higher-order soliton bound states are unstable.
Citació
Xu, Z., Kartashov, Y.V., Torner, L. Upper threshold for stability of multipole-mode solitons in nonlocal nonlinear media. "Optics letters", Desembre 2005, vol. 30, núm. 23, p. 3171-3173.
Grup de recerca
FOTONICA - Grup de Recerca de Fotònica

Participants