Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Two-dimensional multi-pole solitons in nonlocal nonlinear media

Autor
Rotschild, C.; Segev, M.; Xu, Z.; Kartashov, Y.V.; Torner, L.; Cohen, O.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Optics letters
Data de publicació
2006-10
Volum
31
Número
22
Pàgina inicial
3312
Pàgina final
3314
DOI
https://doi.org/10.1364/OL.31.003312 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/105301 Obrir en finestra nova
URL
https://www.osapublishing.org/ol/abstract.cfm?uri=ol-31-22-3312 Obrir en finestra nova
Resum
We present the experimental observation of scalar multipole solitons in highly nonlocal nonlinear media, including dipole, tripole, quadrupole, and necklace-type solitons, organized as arrays of out-of-phase bright spots. These complex solitons are metastable, but with a large parameters range where the instability is weak, permitting their experimental observation.
Citació
Rotschild, C., Segev, M., Xu, Z., Kartashov, Y.V., Torner, L., Cohen, O. Two-dimensional multi-pole solitons in nonlocal nonlinear media. "Optics letters", Octubre 2006, vol. 31, núm. 22, p. 3312-3314.
Grup de recerca
FOTONICA - Grup de Recerca de Fotònica

Participants

  • Rotschild, C  (autor)
  • Segev, Mordechai  (autor)
  • Xu, Zhiyong  (autor)
  • Kartashov, Yaroslav V.  (autor)
  • Torner Sabata, Lluis  (autor)
  • Cohen, O  (autor)