Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Noncomplete intersection prime ideals in dimension 3

Autor
Goto, S.; O'Carroll, L.; Planas-Vilanova, F. A.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Kyoto Journal of Mathematics
Data de publicació
2015-06-01
Volum
55
Número
2
Pàgina inicial
461
Pàgina final
475
DOI
https://doi.org/10.1215/21562261-2871794 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/78400 Obrir en finestra nova
URL
http://projecteuclid.org/euclid.kjm/1433982760 Obrir en finestra nova
Resum
We describe prime ideals of height 2 minimally generated by three elements in a Gorenstein, Nagata local ring of Krull dimension 3 and multiplicity at most 3. This subject is related to a conjecture of Y. Shimoda and to a long-standing problem of J. Sally.
Citació
Goto, S., O'Carroll, L., Planas-Vilanova, F. A. Noncomplete intersection prime ideals in dimension 3. "Kyoto Journal of Mathematics", 01 Juny 2015, vol. 55, núm. 2, p. 461-475.
Paraules clau
Gorenstein rings
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants

Arxius