Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Some considerations about reachability of switched linear singular systems

Autor
Clotet, J.; Magret, M. D.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Far east journal of applied mathematics
Data de publicació
2015-11-30
Volum
93
Número
3
Pàgina inicial
179
Pàgina final
190
DOI
https://doi.org/10.17654/FJAMDec2015_179_190 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Estructuras geométricas de los sistemas de control lineales, lineales a trozos y sistemas conmutados
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/80079 Obrir en finestra nova
URL
http://www.pphmj.com/abstract/9453.htm Obrir en finestra nova
Resum
No necessary and sufficient condition for reachability of switched linear singular systems has been found, exceptuating the case of the so-called “equisingular systems”. Such a condition is not valid in the general case, as examples show.
Citació
Clotet, J., Magret, M. D. Some considerations about reachability of switched linear singular systems. "Far east journal of applied mathematics", 30 Novembre 2015, vol. 93, núm. 3, p. 179-190.
Paraules clau
Switched linear system, reachability
Grup de recerca
SCL-EG - Sistemes de Control Lineals: estudi Geomètric

Participants

Arxius