Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

An A(infinity)Operad in Spineless Cacti

Autor
Galvez, M.; Lombardi, L.; Tonks, A.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Mediterranean journal of mathematics
Data de publicació
2015-11-01
Volum
12
Número
4
Pàgina inicial
1215
Pàgina final
1226
DOI
https://doi.org/10.1007/s00009-015-0577-4 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Geomatría algebraica, simpléctica, aritmética y aplicaciones.
Repositori
http://arxiv.org/abs/1304.0352 Obrir en finestra nova
http://hdl.handle.net/2117/81452 Obrir en finestra nova
Resum
The dg operad of cellular chains on the operad of spineless cacti of Kaufmann (Topology 46(1):39-88, 2007) is isomorphic to the Gerstenhaber-Voronov dg operad codifying the cup product and brace operations on the Hochschild cochains of an associative algebra, and to the suboperad of the surjection operad of Berger and Fresse (Math Proc Camb Philos Soc 137(1):135-174, 2004), McClure and Smith (Recent progress in homotopy theory (Baltimore, MD, 2000). Contemp Math., Amer. Math. Soc., Providence 29...
Citació
Galvez, M., Lombardi, L., Tonks, A. An A(infinity)Operad in Spineless Cacti. "Mediterranean journal of mathematics", 01 Novembre 2015, vol. 12, núm. 4, p. 1215-1226.
Paraules clau
ALGEBRAS, DELIGNES CONJECTURE, OPERADS
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants

Arxius