Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Asymptotic enumeration of non-crossing partitions on surfaces

Autor
Rue, J.; Sau, I.; Thilikos, D.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Discrete mathematics
Data de publicació
2013-03-01
Volum
313
Número
5
Pàgina inicial
635
Pàgina final
649
DOI
https://doi.org/10.1016/j.disc.2012.12.011 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/104401 Obrir en finestra nova
Resum
We generalize the notion of non-crossing partition on a disk to general surfaces with boundary. For this, we consider a surface S and introduce the number CS(n) of noncrossing partitions of a set of n points laying on the boundary of S
Citació
Rue, J., Sau, I., Thilikos, D. Asymptotic enumeration of non-crossing partitions on surfaces. "Discrete mathematics", 1 Març 2013, vol. 313, núm. 5, p. 635-649.
Paraules clau
General surfaces
Grup de recerca
GAPCOMB - Geometric, Algebraic and Probabilistic Combinatorics

Participants