Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Producció científica

1 a 34 de 34 resultats
 
  • Enumeration of labeled 4-regular planar graphs  Accés obert

     Noy, M.; Requile, C.; Rue, J.
    Electronic notes in discrete mathematics
    Vol. 61, p. 933-939
    DOI: 10.1016/j.endm.2017.07.056
    Data de publicació: 2017-08-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Subgraph statistics in subcritical graph classes

     Drmota, M.; Ramos, L.; Rue, J.
    Random structures and algorithms
    p. 1-43
    DOI: 10.1002/rsa.20721
    Data de publicació: 2017-04-01
    Article en revista
  • Random cubic planar graphs revisited

     Noy, M.; Requile, C.; Rue, J.
    Electronic notes in discrete mathematics
    Vol. 54, p. 211-216
    DOI: 10.1016/j.endm.2016.09.037
    Data de publicació: 2016-10-18
    Article en revista
  • Spanning trees in random series-parallel graphs

     Rue, J.; Ehrenmüller, J.
    Advances in applied mathematics
    Vol. 75, p. 18-55
    DOI: 10.1016/j.aam.2015.12.001
    Data de publicació: 2016-04-01
    Article en revista
  • Pentagonal chains and annuli as models for designing nanostructures from cages  Accés obert

     Rosenfeld, V.; Dubrynin, A.; Oliva, J.; Rue, J.
    Journal of mathematical chemistry
    Vol. 54, num. 3, p. 765-776
    DOI: 10.1007/s10910-015-0584-5
    Data de publicació: 2016-03-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Domino tilings of the Aztec Diamond  Accés obert

     Rue, J.
    Snapshots for modern mathematics from Oberwolfach
    num. 16, p. 1-11
    DOI: 10.14760/SNAP-2015-016-EN
    Data de publicació: 2015-12-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Many 2-level polytopes from matroids  Accés obert

     Grande, F.; Rue, J.
    Discrete and computational geometry
    Vol. 54, num. 3, p. 954-979
    DOI: 10.1007/s00454-015-9735-5
    Data de publicació: 2015-10-26
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Triangles in random cubic planar graphs

     Requile, C.; Rue, J.
    European Conference on Combinatorics, Graph Theory and Applications
    p. 383-391
    DOI: 10.1016/j.endm.2015.06.054
    Data de presentació: 2015-08-31
    Presentació treball a congrés
  • On the limiting distribution of the metric dimension for random forests  Accés obert

     Rue, J.; Mitsche, D.
    European journal of combinatorics
    Vol. 49, p. 68-89
    Data de publicació: 2015-03-20
    Article en revista
    Accés al text complet
  • On the probability of planarity of a random graph near the critical point  Accés obert

     Noy, M.; Ravelomanana, V.; Rue, J.
    Proceedings of the American Mathematical Society
    Vol. 143, num. 3, p. 925-936
    Data de publicació: 2015-03-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Estructuras discretas, geométricas y aleatorias

     Serra, O.; Noy, M.; Ball, S.; Brunat, J.M.; Perarnau, G.; Chowdhury, K.R.; Elizalde, S.; Zemor, G.; Mcdiarmid, C.; Pfeifle, J.; De Mier, A.; Pepe, V.; Rue, J.
    Projecte R+D+I competitiu
  • The least common multiple of random sets of positive integers  Accés obert

     Cilleruelo, J.; Rue, J.; Sarka, P.; Zumalacárregui, A.
    Journal of number theory
    Vol. 144, p. 92-104
    DOI: 10.1016/j.jnt.2014.04.011
    Data de publicació: 2014-11-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Analytic combinatorics of chord and hyperchord diagrams with k crossings  Accés obert

     Pilaud, V.; Rue, J.
    Advances in applied mathematics
    Vol. 57, p. 60-100
    DOI: 10.1016/j.aam.2014.04.001
    Data de publicació: 2014-05-07
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Dynamic programming for graphs on surfaces  Accés obert

     Rue, J.; Sau, I.; Thilikos, D.
    ACM transactions on algorithms
    Vol. 10, num. 2
    DOI: 10.1145/2556952
    Data de publicació: 2014-02-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Matemáticas y redes  Accés obert

     Rue, J.; Zumalacárregui, A.
    Data de publicació: 2014-01-01
    Capítol de llibre
    Accés al text complet
  • On polynomial representation functions for multivariate linear forms  Accés obert

     Rue, J.
    European journal of combinatorics
    Vol. 34, num. 8, p. 1429-1435
    DOI: 10.1016/j.ejc.2013.05.017
    Data de publicació: 2013-11-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Borane polyhedra as building blocks for unknown but potentially isolatable new molecules: extensions based on computations of the known B18H22 isomers  Accés obert

     Oliva, J.; Rue, J.; Hnyk, D.; Kennedy, J.; Rosenfeld, V.
    Croatica chemica acta
    Vol. 86, num. 4, p. 485-494
    DOI: 10.5562/cca2304
    Data de publicació: 2013-11-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • On the fractional Parts of a^n/n  Accés obert

     Cilleruelo, J.; Luca, F.; Kumchev, A.; Rue, J.; Shparlinski, I.
    Bulletin of the London Mathematical Society
    Vol. 45, num. 2, p. 249-256
    DOI: 10.1112/blms/bds084
    Data de publicació: 2013-09-30
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Asymptotic enumeration of non-crossing partitions on surfaces

     Rue, J.; Sau, I.; Thilikos, D.
    Discrete mathematics
    Vol. 313, num. 5, p. 635-649
    DOI: 10.1016/j.disc.2012.12.011
    Data de publicació: 2013-03-01
    Article en revista
  • On the error term of the logarithm of the lcm of quadratic sequences  Accés obert

     Rue, J.; Sarka, P.; Zumalacárregui, A.
    Journal de théorie des nombres de Bordeaux
    Vol. 25, num. 2, p. 457-470
    DOI: 10.5802/jtnb.843
    Data de publicació: 2013-01-09
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Introducció matemàtica a la computació quàntica  Accés obert

     Rue, J.; Xambo, S.
    Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques
    Vol. 28, num. 2, p. 183-231
    DOI: 10.2436/20.2002.01.51
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Graph classes with given 3-connected components: asymptotic enumeration and random graphs

     Giménez, O.; Noy, M.; Rue, J.
    Random structures and algorithms
    Vol. 42, num. 4, p. 438-479
    DOI: 10.1002/rsa.20421
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
  • Outerplanar obstructions for the vertex feedback set

     Rue, J.; Thilikos, D.; Stavropoulos, K.
    European journal of combinatorics
    Vol. 33, num. 5, p. 948-968
    DOI: 10.1016/j.ejc.2011.09.018
    Data de publicació: 2012-07-02
    Article en revista
  • On the number of nonzero digits of some integer sequences  Accés obert

     Cilleruelo, J.; Luca, F.; Rue, J.; Zumalacárregui, A.
    Central european journal of mathematics
    Vol. 11, num. 1, p. 188-195
    DOI: 10.2478/s11533-012-0080-0
    Data de publicació: 2012-06-05
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Enumerating simplicial decompositions of surfaces with boundaries  Accés obert

     Bernardi, O.; Rue, J.
    European journal of combinatorics
    Vol. 33, num. 3, p. 302-325
    DOI: 10.1016/j.ejc.2011.09.010
    Data de publicació: 2012-04-02
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Asymptotic study of subcritical graph classes  Accés obert

     Drmota, M.; Fusy, É.; Kang, M.; Kraus, V.; Rue, J.
    SIAM journal on discrete mathematics
    Vol. 25, num. 4, p. 1615-1651
    DOI: 10.1137/100790161
    Data de publicació: 2011-12-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Del teorema de los 4 colores a la gravedad cuántica: enumeración de mapas  Accés obert

     Rue, J.
    La Gaceta de la Real Sociedad Matemática Española
    Vol. 12, num. 2, p. 1-20
    Data de publicació: 2011-05-03
    Article en revista
    Accés al text complet
  • A lower bound for the size of a Minkowski sum of dilates

     Hamidoune, Y.O.; Rue, J.
    Combinatorics probability and computing
    Vol. 20, num. 2, p. 249-256
    DOI: 10.1017/S0963548310000520
    Data de publicació: 2011-03-01
    Article en revista
  • Enumeration and limit laws of dissections on a cylinder  Accés obert

     Rue, J.
    Discrete mathematics
    Vol. 310, num. 19, p. 2519-2541
    DOI: 10.1016/j.disc.2010.06.023
    Data de publicació: 2010-09-28
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Dynamic programming for graphs on surfaces  Accés obert

     Rue, J.; Sau, I.; Thilikos, D.
    International Colloquium on Automata, Languages, and Programming
    p. 372-383
    DOI: 10.1007/978-3-642-14165-2_32
    Data de presentació: 2010-07-07
    Presentació treball a congrés
    Accés al text complet
  • Enumeration and limit laws of topological graphs

     Rue, J.
    Departament de Matemàtica Aplicada II, Universitat Politècnica de Catalunya
    Tesi doctoral
  • On a question of Sárkozy and Sós for bilinear forms

     Cilleruelo, J.; Rue, J.
    Bulletin of the London Mathematical Society
    Vol. 41, num. 2, p. 274-280
    Data de publicació: 2009-02-02
    Article en revista
  • Counting polygon dissections in the projective plane  Accés obert

     Noy, M.; Rue, J.
    Advances in applied mathematics
    Vol. 41, num. 4, p. 599-619
    DOI: 10.1016/j.aam.2008.03.003
    Data de publicació: 2008-10
    Article en revista
    Accés al text complet