Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

The degree/diameter problem in maximal planar bipartite graphs

Autor
Dalfo, C.; Huemer, C.; Salas, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Electronic journal of combinatorics
Data de publicació
2016
Volum
23
Número
1
Pàgina inicial
1
Pàgina final
23
Projecte finançador
GRUP DE RECERCA EN GEOMETRIA COMPUTACIONAL I MATEMÀTICA DISCRETA. 2014SGR46.
Tecnicas de optimizacion en teoria de grafos, grupos y combinatoria. aplicaciones a redes, algoritmos y protocolos de comunicacion.
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/89907 Obrir en finestra nova
URL
http://www.combinatorics.org/ojs/index.php/eljc/article/view/v23i1p60/pdf Obrir en finestra nova
Resum
The (¿,D)(¿,D) (degree/diameter) problem consists of finding the largest possible number of vertices nn among all the graphs with maximum degree ¿¿ and diameter DD. We consider the (¿,D)(¿,D) problem for maximal planar bipartite graphs, that is, simple planar graphs in which every face is a quadrangle. We obtain that for the (¿,2)(¿,2) problem, the number of vertices is n=¿+2n=¿+2; and for the (¿,3)(¿,3) problem, n=3¿-1n=3¿-1 if ¿¿ is odd and n=3¿-2n=3¿-2 if ¿¿ is even. Then,...
Citació
Dalfo, C., Huemer, C., Salas, J. The degree/diameter problem in maximal planar bipartite graphs. "Electronic journal of combinatorics", 2016, vol. 23, núm. 1, p. 1-23.
Paraules clau
Degree/diameter Problem, Planar Graphs, Bipartite Graphs
Grup de recerca
COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions
DCCG - Grup de recerca en geometria computacional, combinatoria i discreta

Participants

Arxius