Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Some applications of classical discrete inequalities

Autor
Diaz-Barrero, J.L.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Arhimede Mathematical Journal
Data de publicació
2016-12
Volum
3
Número
2
Pàgina inicial
88
Pàgina final
98
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/99158 Obrir en finestra nova
URL
http://amj-math.com/wp-content/uploads/2016/12/AMJ2016-vol3iss2-1.pdf Obrir en finestra nova
Resum
In this note the classical inequalities of Jensen, Hölder, Chebyshev and CBS are applied to obtain new elementary inequalities.
Citació
Diaz-Barrero, J.L. Some applications of classical discrete inequalities. "Arhimede Mathematical Journal", Desembre 2016, vol. 3, núm. 2, p. 88-98.
Grup de recerca
COSDA-UPC - COmpositional and Spatial Data Analysis

Participants