Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On the asymptotic wavenumber of spiral waves in lambda - omega systems

Autor
Aguareles, M.; Baldoma, I.; Martinez-seara, Tere
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Nonlinearity
Data de publicació
2016-01-01
Volum
30
Número
1
Pàgina inicial
90
Pàgina final
114
DOI
https://doi.org/10.1088/1361-6544/30/1/90 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/102097 Obrir en finestra nova
URL
http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1361-6544/30/1/90/meta Obrir en finestra nova
Resum
In this paper we consider spiral wave solutions of a general class of $\lambda -\omega $ systems with a small twist parameter q and we prove that the asymptotic wavenumber of the spirals is a ${{\mathcal{C}}^{\infty}}$ -flat function of the perturbation parameter q.
Citació
Aguareles, M., Baldoma, I., Martinez-seara, T. On the asymptotic wavenumber of spiral waves in lambda - omega systems. "Nonlinearity", 1 Gener 2016, vol. 30, núm. 1, p. 90-114.
Paraules clau
34E05, 30E25, Asymptotic methods, asymptotic wavenumber Mathematics Subject Classification numbers: 34B18, flat function
Grup de recerca
SD - Sistemes Dinàmics de la UPC

Participants

Arxius