Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On perfect and quasiperfect dominations in graphs

Autor
Hernando, M.; Mora, M.; Pelayo, I. M.; Cáceres, José; Puertas, M. Luz
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Filomat
Data de publicació
2017-02-27
Volum
31
Número
2
Pàgina inicial
413
Pàgina final
423
DOI
10.2298 / FIL1702413C
Projecte finançador
Morfología geométrica computacional.
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/104244 Obrir en finestra nova
URL
http://www.pmf.ni.ac.rs/pmf/publikacije/filomat/2017/31-2/31-2-20-2080.pdf Obrir en finestra nova
Resum
A subset S ¿ V in a graph G = ( V , E ) is a k -quasiperfect dominating set (for k = 1) if every vertex not in S is adjacent to at least one and at most k vertices in S . The cardinality of a minimum k -quasiperfect dominating set in G is denoted by ¿ 1 k ( G ). Those sets were first introduced by Chellali et al. (2013) as a generalization of the perfect domination concept and allow us to construct a decreasing chain of quasiperfect dominating numbers n = ¿ 11 ( G ) = ¿ 12 ( G ) = ... = ¿ 1...
Citació
Hernando, M., Mora, M., Pelayo, I. M., Cáceres, José, Puertas, M. L. On perfect and quasiperfect dominations in graphs. "Filomat", 27 Febrer 2017, vol. 31, núm. 2, p. 413-423.
Paraules clau
Domination, Perfect Domination, Quasiperfect Domination, Claw-free Graphs, Cograph
Grup de recerca
COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions
DCCG - Grup de recerca en geometria computacional, combinatoria i discreta

Participants

Arxius