Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

A sufficient condition for Lipschitz stability of controlled Invariant subspaces

Autor
Peña, M.; Puerta, F.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Mediterranean journal of mathematics
Data de publicació
2009-12
Volum
6
Número
4
Pàgina inicial
471
Pàgina final
481
DOI
https://doi.org/10.1007/s00009-009-0019-2 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/7537 Obrir en finestra nova
URL
http://www.springerlink.com/content/d8kl73175r16025p/ Obrir en finestra nova
Resum
Given a pair of matrices (A,B) we study the Lipschitz stability of its controlled invariant subspaces. A sufficient condition is derived from the geometry of the set formed by the quadruples (A,B, F, S) where S is an (A,B)-invariant subspace and F a corresponding feedback.
Citació
Peña, M.; Puerta, F.; Puerta, F. A sufficient condition for Lipschitz stability of controlled Invariant subspaces. "Mediterranean journal of mathematics", Desembre 2009, vol. 6, núm. 4, p. 471-481.
Grup de recerca
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions
SCL-EG - Sistemes de Control Lineals: estudi Geomètric

Participants