Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On the connectivity of semiregular cages

Autor
Balbuena, C.; González, D.; Marcote, F.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
networks (online)
Data de publicació
2010-08
Volum
56
Número
1
Pàgina inicial
81
Pàgina final
88
DOI
https://doi.org/10.1002/net.20349 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/10142 Obrir en finestra nova
URL
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/net.20349/pdf Obrir en finestra nova
Resum
An ({r,r+1};g)-cage is a graph with degree set {r,r+1}, girth g, and with the smallest possible order; every such graph is called a semiregular cage. In this article, semiregular cages are shown to be maximally edge-connected and 2-connected. As a consequence, ({3,4};g)-cages are proved to be maximally connected.
Citació
Balbuena, C.; González, D.; Marcote, F. On the connectivity of semiregular cages. "Networks", Agost 2010, vol. 56, núm. 1, p. 81-88.
Grup de recerca
COMBGRAPH - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions

Participants