Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Symplectic linearization of singular Lagrangian foliations in M4

Autor
Curras-Bosch, C.; Miranda, E.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Differential geometry and its applications
Data de publicació
2003-03
Volum
18
Número
2
Pàgina inicial
195
Pàgina final
205
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/10109 Obrir en finestra nova
Resum
We prove that the singular Lagrangian foliation of a 2-degree of freedom integrable Hamiltonian system, is symplectically equivalent to the linearized foliation in a neighbourhood of a non-degenerate singular orbit.
Citació
Curras-Bosch, C.; Miranda, E. Symplectic linearization of singular Lagrangian foliations in M4. "Differential geometry and its applications", Març 2003, vol. 18, núm. 2, p. 195-205.
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants