Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On sums of dilates

Autor
Javier, C.; Hamidoune, Y.O.; Serra, O.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Combinatorics probability and computing
Data de publicació
2009-10-05
Volum
18
Número
6
Pàgina inicial
871
Pàgina final
880
DOI
https://doi.org/10.1017/S0963548309990307 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/11654 Obrir en finestra nova
URL
http://journals.cambridge.org/action/displayJournal?jid=CPC Obrir en finestra nova
Resum
For k prime and A a finite set of integers with |A| ≥ $3(k-1)^2$ (k-1)! we prove that |A+k·A| ≥ (k+1)|A| − ⌈k(k+2)/4⌉ where k·A = {ka:a∈A}. We also describe the sets for which equality holds.
Citació
Javier, C.; O. Hamidoune, Y.; Serra, O. On sums of dilates. "Combinatorics probability and computing", 05 Octubre 2009, vol. 18, núm. 6, p. 871-880.
Grup de recerca
GAPCOMB - Geometric, Algebraic and Probabilistic Combinatorics

Participants

  • Javier, Cilleruelo  (autor)
  • Hamidoune, Yahya O.  (autor)
  • Serra Albo, Oriol  (autor)

Arxius