Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Archive for rational mechanics and analysis

Total activitats: 7
ISSN
0003-9527 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
Berlin : Springer-Verlag, 1957-

Producció científica

1 a 7 de 7 resultats
 
  • Secular Instability in the Three-Body Problem  Accés obert

     Fejoz, J.; Guardia, M.
    Archive for rational mechanics and analysis
    Vol. 221, num. 1, p. 335-28
    DOI: 10.1007/s00205-015-0962-y
    Data de publicació: 2016-07-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • The Pohozaev identity for the fractional Laplacian  Accés obert

     Ros, X.; Serra, J.
    Archive for rational mechanics and analysis
    Vol. 213, num. 2, p. 587-628
    DOI: 10.1007/s00205-014-0740-2
    Data de publicació: 2014-08-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • A Perturbation argument for a Monge–Ampère type equation arising in optimal transportation

     Caffarelli, L.; Gonzalez, M.; Nguyen, Truyen
    Archive for rational mechanics and analysis
    Vol. 212, num. 2, p. 359-414
    DOI: 10.1007/s00205-013-0709-6
    Data de publicació: 2014-05-01
    Article en revista
  • Gauge transformations, twisted Poisson brackets and Hamiltonization of nonholonomic systems

     Balseiro, P.; Garcia Naranjo, L.
    Archive for rational mechanics and analysis
    Vol. 205, num. 1, p. 267-310
    DOI: 10.1007/s00205-012-0512-9
    Data de publicació: 2012
    Article en revista
  • Existence of traveling waves of invasion for Ginzburg-Landau-type problems in infinite cylinders

     Lucia, M.; Muratov, C.
    Archive for rational mechanics and analysis
    Vol. 188, num. 3, p. 475-508
    Data de publicació: 2008-06
    Article en revista
  • A generalization of the Poincaré compatification

     Garica, A.; Perez-Chavela, E.; Susin, A.
    Archive for rational mechanics and analysis
    Data de publicació: 2005-07
    Article en revista
  • The global flow of the hyperbolic restricted three-body problem

     Cors, J.; Llibre, J.
    Archive for rational mechanics and analysis
    Vol. 131, num. 4, p. 335-358
    DOI: 10.1007/BF00380914
    Data de publicació: 1995-10
    Article en revista