Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques

Total activitats: 8
ISSN
0008-414X

Producció científica

1 a 8 de 8 resultats
 
  • Frobenius distribution for quotients of Fermat curves of prime exponent  Accés obert

     Fité, F.; Gonzalez, J.; Lario, J.-C.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    num. 68, p. 361-394
    DOI: 10.4153/CJM-2015-028-x
    Data de publicació: 2016
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Galois representations over fields of moduli and rational points on Shimura Curves

     Rotger, V.; de Vera-Piquero, C.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    Vol. 66, num. 5, p. 1167-1200
    DOI: 10.4153/CJM-2013-020-3
    Data de publicació: 2014-10-01
    Article en revista
  • Modular Abelian Varieties Over Number Fields

     Guitart, X.; Quer, J.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    Vol. 66, num. 1, p. 170-196
    DOI: 10.4153/CJM-2012-040-2
    Data de publicació: 2014-02-01
    Article en revista
  • The minimal resolution conjecture for points on the cubic surface

     Casanellas, M.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    Vol. 61, num. 1, p. 29-49
    Data de publicació: 2009-01
    Article en revista
  • Acyclic models, monoidal functors and chain operads

     Guillén, F.; Navarro, V.; Pascual, P.; Roig, A.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    Vol. 60, p. 348-378
    Data de publicació: 2008-01
    Article en revista
  • Enriques Diagrams and Adjacency of Planar Curve Singularities

     Alberich, M.; Roé, J.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    Vol. 57, num. 1, p. 3-16
    Data de publicació: 2005-03
    Article en revista
  • Octahedral Galois Representations Arising from Q-curves of Degree 2

     Fernandez, J.; Lario, J.-C.; Rio, A.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    Vol. 54, num. 6, p. 1202-1228
    Data de publicació: 2002-12
    Article en revista
  • Octahedral Galois representations arising from Q-curves of degree 2

     Fernandez, J.; Lario, J.-C.; Rio, A.; Anna, R.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    Vol. 54, num. 6, p. 1202-1228
    Data de publicació: 2002-11
    Article en revista