Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Journal de mathématiques pures et appliquées

Total activitats: 7
Títol addicional
ScienceDirect e-journals
ISSN
0021-7824 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
Paris : Elsevier Science Pub. Co., [199?]-
URL
https://www.sciencedirect.com/science/journal/00217824 Obrir en finestra nova

Producció científica

1 a 7 de 7 resultats
 
  • Delaunay hypersurfaces with constant nonlocal mean curvature

     Cabre, X.; Fall, M.; Weth, T.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    DOI: 10.1016/j.matpur.2017.07.005
    Data de publicació: 2017-08-12
    Article en revista
  • Surfaces on the Severi line

     Barja, M.; Pardini, R.; Stoppino, L.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    Vol. 105, num. 5, p. 734-743
    DOI: 10.1016/j.matpur.2015.11.012
    Data de publicació: 2016-05-01
    Article en revista
  • Action-angle variables and a KAM theorem for b-Poisson manifolds  Accés obert

     Miranda, E.; Kiesenhofer, A.; Scott, G.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    Vol. 105, num. 1, p. 66-85
    DOI: 10.1016/j.matpur.2015.09.006
    Data de publicació: 2016-01-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • The Dirichlet problem for the fractional Laplacian: Regularity up to the boundary

     Ros, X.; Serra, J.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    Vol. 101, num. 3, p. 275-302
    DOI: 10.1016/j.matpur.2013.06.003
    Data de publicació: 2014-03
    Article en revista
  • Uniqueness and stability of saddle-shaped solutions to the Allen-Cahn equation

     Cabre, X.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    Vol. 98, num. 3, p. 239-256
    DOI: 10.1016/j.matpur.2012.02.006
    Data de publicació: 2012-09
    Article en revista
  • Relevant phylogenetic invariants of evolutionary models

     Casanellas, M.; Fernández-Sánchez, J.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    Vol. 96, num. 3, p. 207-229
    DOI: 10.1016/j.matpur.2010.11.002
    Data de publicació: 2010-11-19
    Article en revista
  • Interior C regularity theory for a class of nonconvex fully nonlinear elliptic equations

     Cabre, X.; Caffarelli, L.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    Vol. 82, p. 573-612
    Data de publicació: 2003-07
    Article en revista