Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Mathematical social sciences

Total activitats: 15
Títol addicional
ScienceDirect e-journals
ISSN
0165-4896 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
[Amsterdam] : North-Holland, [199-?]-
Editorial
North Holland Mathematical Library
URL
https://www.sciencedirect.com/science/journal/01654896 Obrir en finestra nova

Producció científica

1 a 15 de 15 resultats
 
  • Forms of representation for simple games: sizes, conversions and equivalences

     Molinero, X.; Riquelme, F.; Serna, M.
    Mathematical social sciences
    Vol. 76, p. 87-102
    DOI: 10.1016/j.mathsocsci.2015.04.008
    Data de publicació: 2015-07-01
    Article en revista
  • On minimum integer representations of weighted games  Accés obert

     Freixas, J.; Kurz, S.
    Mathematical social sciences
    Vol. 67, p. 9-22
    DOI: 10.1016/j.mathsocsci.2013.10.005
    Data de publicació: 2014-01-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Probabilistic power indices for voting rules with abstention  Accés obert

     Freixas, J.
    Mathematical social sciences
    Vol. 64, num. 1, p. 89-99
    DOI: 10.1016/j.mathsocsci.2012.01.005
    Data de publicació: 2012-07
    Article en revista
    Accés al text complet
  • A general procedure to compute mixed modified semivalues for cooperative games with structure of coalition blocks

     Amer, R.; Gimenez, J.
    Mathematical social sciences
    Vol. 56, num. 2, p. 269-282
    Data de publicació: 2008-09
    Article en revista
  • Tight upper bounds for the expected loss of lexicographic heuristics in binary multiattribute choice  Accés obert

     Carrasco, J.; Baucells, M.
    Mathematical social sciences
    Vol. 55, num. 3, p. 156-189
    Data de publicació: 2008-03
    Article en revista
    Accés al text complet
  • On ordinal equivalence of power measures given by regular semivalues

     Carreras, F.; Freixas, J.
    Mathematical social sciences
    Vol. 55, num. 2, p. 221-234
    DOI: 10.1016/j.mathsocsci.2007.08.004
    Data de publicació: 2008-01
    Article en revista
  • The two-person blocks as a way to emphasize several semivalues

     Gimenez, J.; Amer, R.
    Mathematical social sciences
    Vol. 53, num. 2, p. 172-184
    DOI: 10.1016/j.mathsocsci.2006.11.004
    Data de publicació: 2007-03
    Article en revista
  • An axiomatic characterization for regular semivalues

     Amer, R.; Gimenez, J.
    Mathematical social sciences
    Vol. 51, num. 2, p. 217-226
    Data de publicació: 2006-03
    Article en revista
  • A power analysis of linear games with consensus

     Carreras, F.; Freixas, J.
    Mathematical social sciences
    Vol. 48, num. 2, p. 207-221
    Data de publicació: 2004-09
    Article en revista
  • The modified Banzhaf value for games with coalition structure: an axiomatic characterization

     Amer, R.; Carreras, F.; Gimenez, J.
    Mathematical social sciences
    Vol. 43, num. 43, p. 45-54
    DOI: 10.1016/S0165-4896(01)00076-2
    Data de publicació: 2002-01
    Article en revista
  • Complete simple games

     Carreras, F.; Freixas, J.
    Mathematical social sciences
    Vol. 32, p. 139-155
    Data de publicació: 1996-02
    Article en revista
  • The Multilinear Extension and the Modified Banzhaf-Coleman Index

     Carreras, F.; Magaña, A.
    Mathematical social sciences
    Vol. 28, num. 3, p. 215-222
    Data de publicació: 1994-12
    Article en revista
  • The multilinear extension and the modified banzhaf-coleman index

     Carreras, F.; Magaña, A.
    Mathematical social sciences
    Vol. 28, num. 1, p. 215-222
    Data de publicació: 1994-10
    Article en revista
  • Restriction of simple games

     Carreras, F.
    Mathematical social sciences
    Vol. 21, num. 2, p. 245-260
    Data de publicació: 1991-04
    Article en revista
  • Evaluation of the catalonian parliament 1980-1984

     Carreras, F.
    Mathematical social sciences
    Vol. 15, num. 1, p. 87-92
    Data de publicació: 1988-10
    Article en revista