Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Applied numerical mathematics

Total activitats: 9
Títol addicional
ScienceDirect e-journals
ISSN
0168-9274 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
Amsterdam : North-Holland, 19??-
URL
https://www.sciencedirect.com/science/journal/01689274 Obrir en finestra nova

Producció científica

1 a 9 de 9 resultats
 
  • Navier-Stokes/Forchheimer models for filtration through porous media  Accés obert

     Cimolin, F.; Discacciati, M.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 72, p. 205-224
    DOI: 10.1016/j.apnum.2013.07.001
    Data de publicació: 2013-10
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Stokes, Maxwell and Darcy: a single finite element approximation for three model problems  Accés obert

     Badia, S.; Codina, R.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 62, num. 4, p. 246-263
    DOI: 10.1016/j.apnum.2011.07.001
    Data de publicació: 2012-04
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Analysis of a stabilized finite element approximation of the Oseen equations using orthogonal subscales

     Codina, R.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 58, num. 3, p. 264-283
    DOI: 10.1016/j.apnum.2006.11.011
    Data de publicació: 2008-03
    Article en revista
  • On a solenoidal Fourier-Chebyshev spectral method for stability analysis of the Hagen-Poiseuille flow

     Meseguer, A.; Mellibovsky, F.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 57, num. 8, p. 920-938
    DOI: 10.1016/j.apnum.2006.09.002
    Data de publicació: 2007-08
    Article en revista
  • Error estimates for an operator-splitting method for incompressible flows

     Blasco, J.; Codina, R.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 51, num. 1, p. 1-17
    DOI: 10.1016/j.apnum.2004.02.004
    Data de publicació: 2004-10
    Article en revista
  • Difference schemes on uniform grids performed by general discrete operators

     Bendito, E.; Carmona, A.; Encinas, A.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 50, p. 343-370
    Data de publicació: 2004-09
    Article en revista
  • Mathematical and numerical models for coupling surface and groudwater flows

     Discacciati, M.; Miglio, E.; Quarteroni, A.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 43, num. 1-2, p. 57-74
    DOI: 10.1016/S0168-9274(02)00125-3
    Data de publicació: 2002
    Article en revista
  • Space and time error estimates for a first order, pressure stabilized finite element method for the incompressible Navier-Stokes equations

     Blasco, J.; Codina, R.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 38, num. 4, p. 475-497
    DOI: 10.1016/S0168-9274(01)00048-4
    Data de publicació: 2001-09
    Article en revista
  • An unstructured grid-based, parallel free surface solver

     Löhner, R.; Yang, C.; Oñate, E.; Idelsohn, Sergio R.
    Applied numerical mathematics
    Vol. 31, num. 3, p. 271-293
    Data de publicació: 1999-06
    Article en revista