Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

IMA Journal of Applied Mathematics

Total activitats: 7
Títol addicional
Oxford Journals Online
ISSN
0272-4960 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
Oxford : Oxford university Press , 1996-
URL
http://academic.oup.com/imamat Obrir en finestra nova

Producció científica

1 a 7 de 7 resultats
 
  • Averaged dynamics of a coupled-inductor boost converter under sliding mode control using a piecewise linear complementarity model  Accés obert

     Carrero, N.; Batlle, C.; Fossas, E.
    IMA Journal of Applied Mathematics
    Vol. 81, p. 688-698
    DOI: 10.1093/imamat/hxw015
    Data de publicació: 2016-04-12
    Article en revista
    Accés al text complet
  • A generalization of the Allen–Cahn equation  Accés obert

     Miranville, A.; Quintanilla, R.
    IMA Journal of Applied Mathematics
    Vol. 80, num. 2, p. 410-430
    DOI: 10.1093/imamat/hxt044
    Data de publicació: 2015-04-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Analysis of the equations governing the motion of a degrading elastic solid due to diffusion of a fluid  Accés obert

     Quintanilla, R.; Rajagopal, K.
    IMA Journal of Applied Mathematics
    Vol. 79, num. 5, p. 778-789
    DOI: 10.1093/imamat/hxt050
    Data de publicació: 2014-10
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Analyticity of solutions in type III thermoelastic plates [republished article]

     Liu, Z.; Quintanilla, R.
    IMA Journal of Applied Mathematics
    Vol. 75, num. 4, p. 637-646
    DOI: 10.1093/imamat/hxq041
    Data de publicació: 2010-08-01
    Article en revista
  • Analyticity of solutions in type III thermoelastic plates

     Liu, Z.; Quintanilla, R.
    IMA Journal of Applied Mathematics
    Vol. 75, num. 3, p. 356-365
    DOI: 10.1093/imamat/hxq016
    Data de publicació: 2010-06-01
    Article en revista
  • Spatial decay of transient end effects for non-standard linear diffusion problems

     Horgan, C.; Quintanilla, R.
    IMA Journal of Applied Mathematics
    Vol. 70, p. 129-138
    Data de publicació: 2005-01
    Article en revista
  • On existence and stability in the theory of swelling porous elastic soils

     Quintanilla, R.
    IMA Journal of Applied Mathematics
    Vol. 68, num. 68, p. 491-506
    Data de publicació: 2003-09
    Article en revista