Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Journal of non-newtonian fluid mechanics

Total activitats: 3
Títol addicional
ScienceDirect e-journals.
ISSN
0377-0257 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
New York, NY : Elsevier Science Pub. Co., [199?]-
URL
https://www.sciencedirect.com/science/journal/03770257 Obrir en finestra nova

Producció científica

1 a 3 de 3 resultats
 
  • Modelling of Bingham and Herschel-Bulkley flows with mixed P1/P1 finite elements stabilized with Orthogonal Subgrid Scale

     Moreno, E.; Larese, A.; Cervera, M.
    Journal of non-newtonian fluid mechanics
    Vol. 28, p. 1-16
    DOI: 10.1016/j.jnnfm.2015.12.005
    Data de publicació: 2016-02
    Article en revista
  • Approximation of the two-fluid flow problem for viscoelastic fluids using the level set method and pressure enriched finite element shape functions  Accés obert

     Castillo, E.; Baiges, J.; Codina, R.
    Journal of non-newtonian fluid mechanics
    Vol. 225, p. 37-53
    DOI: 10.1016/j.jnnfm.2015.09.004
    Data de publicació: 2015-11-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Nonlinear waves in a Green-Naghdi dissipationless fluid

     Quintanilla, R.; Straughan, B.
    Journal of non-newtonian fluid mechanics
    Vol. 154, p. 207-210
    Data de publicació: 2008-01
    Article en revista