Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Missouri journal of mathematical sciences

Total activitats: 27
ISSN
0899-6180

Producció científica

1 a 27 de 27 resultats
 
  • Solution to problem 176

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 23, num. 1, p. 94-95
    Data de publicació: 2011-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Blind men and hypercubes

     M., B.; O., B.; Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 23, num. 1, p. 19-26
    Data de publicació: 2011-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 176: a cyclic inequality involving the altitudes and the sides of a triangle

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 22, num. 1, p. 51
    Data de publicació: 2010-02
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 171

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 22, num. 1, p. 54-55
    Data de publicació: 2010-02
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 171 'An inequality involving the fourth powers of the elements of a traingle'

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 21, num. 1, p. 69
    Data de publicació: 2009-02
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 165 'In inequality Involving Binomial Coefficients and Fibonacci Numbers'

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 19, num. 2, p. 151
    Data de publicació: 2007-06
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to Problem 160 'A Fibonacci Identity'

     Zdravko, F.; Howard , J.; Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 19, num. 1, p. 74-76
    Data de publicació: 2007-02
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 161 An integral inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 18, num. 2, p. 147
    Data de publicació: 2006-07
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 163 An inequality in the complex palne

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 18, num. 2, p. 147
    Data de publicació: 2006-07
    Article en revista
    Carregant...
  • Some Properties of Sums Involving Pell Numbers

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 18, num. 1, p. 33-40
    Data de publicació: 2006-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to Problem 151 A nontrivial separable differential equation

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 17, num. 3, p. 199-201
    Data de publicació: 2005-11
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 157 An inequality involving logarithms

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 17, num. 3, p. 194
    Data de publicació: 2005-11
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 159 A determinantamental Inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 17, num. 3, p. 195
    Data de publicació: 2005-11
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 155 A geometric inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 17, num. 1, p. 53
    Data de publicació: 2005-03
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to Problem 145 An inequality involving the identric mean of Fibonacci and Lucas numbers

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 17, num. 1, p. 54-55
    Data de publicació: 2005-03
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 151

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 16, num. 2, p. 130
    Data de publicació: 2004-06
    Article en revista
    Carregant...
  • A Bound for the Square of the Zeros

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 16, num. 1, p. 3-7
    Data de publicació: 2004-03
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 145

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 16, num. 1, p. 58
    Data de publicació: 2004-03
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 143

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 15, num. 3, p. 201
    Data de publicació: 2003-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution I to Problem 138

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 15, num. 3, p. 203
    Data de publicació: 2003-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 137

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 14, num. 3, p. 210
    Data de publicació: 2002-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 139

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 14, num. 3, p. 210
    Data de publicació: 2002-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 140

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 14, num. 3, p. 211
    Data de publicació: 2002-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Note on Bounds of the Zeros

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 14, num. 2, p. 88-91
    Data de publicació: 2002-05
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 133

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 13, num. 3, p. 206
    Data de publicació: 2001-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 135

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 13, num. 3, p. 207
    Data de publicació: 2001-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution II to Problem 118

     Diaz-Barrero, J.L.
    Missouri journal of mathematical sciences
    Vol. 11, num. 3, p. 202-203
    Data de publicació: 1999-12
    Article en revista
    Carregant...