Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Random structures and algorithms

Total activitats: 10
ISSN
1042-9832 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
New York : J. Wiley, c1990-

Producció científica

1 a 10 de 10 resultats
 
  • Subgraph statistics in subcritical graph classes

     Drmota, M.; Ramos, L.; Rue, J.
    Random structures and algorithms
    p. 1-43
    DOI: 10.1002/rsa.20721
    Data de publicació: 2017-04-01
    Article en revista
  • Absorption time of the Moran process  Accés obert

     Diaz, J.; Goldberg, L.; Richerby, D.; Serna, M.
    Random structures and algorithms
    Vol. 49, num. 1, p. 137-159
    DOI: 10.1002/rsa.20617
    Data de publicació: 2016-08-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Selection by rank in K-dimensional binary search trees

     Duch, A.; Jimenez, R.; Martinez, C.
    Random structures and algorithms
    Vol. 45, num. 1, p. 14-37
    DOI: 10.1002/rsa.20476
    Data de publicació: 2014-08-01
    Article en revista
  • Psi-series method for equality of random trees and quadratic convolution recurrences

     Chern, H.; Fernández Camacho, María Inés; Hwang, H.; Martinez, C.
    Random structures and algorithms
    Vol. 44, num. 1, p. 67-108
    DOI: 10.1002/rsa.20428
    Data de publicació: 2014-01
    Article en revista
  • Statistical properties of subgroups of free groups  Accés obert

     Bassino, F.; Martino, A.; Nicaud, C.; Ventura, E.; Weil, P.
    Random structures and algorithms
    Vol. 42, num. 3, p. 349-373
    DOI: 10.1002/rsa.20407
    Data de publicació: 2013-02-04
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Graph classes with given 3-connected components: asymptotic enumeration and random graphs

     Giménez, O.; Noy, M.; Rue, J.
    Random structures and algorithms
    Vol. 42, num. 4, p. 438-479
    DOI: 10.1002/rsa.20421
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
  • Vertices of given degree in series-parallel graphs

     Drmota, M.; Gimenez, O.; Noy, M.
    Random structures and algorithms
    Vol. 36, num. 3, p. 273-314
    DOI: 10.1002/rsa.20290
    Data de publicació: 2010-05
    Article en revista
  • A generic approach for the unranking of labeled combinatorial classes

     Martinez, C.; Molinero, X.
    Random structures and algorithms
    Vol. 19, num. 3-4, p. 472-497
    Data de publicació: 2001-11
    Article en revista
  • Patterns in random binary search trees

     Flajolet, P.; Gourdon, X.; Martinez, C.
    Random structures and algorithms
    Vol. 11, num. 3, p. 223-245
    Data de publicació: 1997-10
    Article en revista
  • Analysis of Hoare's FIND algorithm with median-of-three partition

     Martinez, C.
    Random structures and algorithms
    Vol. 10, num. 1-2, p. 143-156
    Data de publicació: 1997-01
    Article en revista