Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Experimental mathematics

Total activitats: 8
ISSN
1058-6458

Producció científica

1 a 8 de 8 resultats
 
  • On the construction of elliptic solutions of integrable birational maps  Accés obert

     Petrera, M.; Pfadler, A.; Suris, Y.; Fedorov, Y.
    Experimental mathematics
    Vol. 26, num. 3, p. 324-341
    DOI: 10.1080/10586458.2016.1166354
    Data de publicació: 2017-01-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Exponentially small asymptotic formulas for the length spectrum in some billiard tables  Accés obert

     Martín, P.; Ramirez, R.; Tamarit , A.
    Experimental mathematics
    Vol. 25, num. 4, p. 416-440
    DOI: 10.1080/10586458.2015.1076361
    Data de publicació: 2016-04-05
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Computation of ATR Darmon points on nongeometrically modular elliptic curves

     Guitart, X.; Masdeu, M.
    Experimental mathematics
    Vol. 22, num. 1, p. 85-98
    DOI: 10.1080/10586458.2013.738564
    Data de publicació: 2013-03
    Article en revista
  • The Sato-Tate Distribution and the Values of Fourier Coefficients of Modular Newforms

     Gonzalez, J.; Jimenez, J.
    Experimental mathematics
    Vol. 21, num. 1, p. 84-102
    DOI: 10.1080/10586458.2011.611747
    Data de publicació: 2012
    Article en revista
  • On the monotone upper bound problem  Accés obert

     Pfeifle, J.; Ziegler, G. M.
    Experimental mathematics
    Vol. 13, num. 1, p. 1-11
    Data de publicació: 2004
    Article en revista
    Accés al text complet
  • * Some computations with Hecke rings and deformation rings

     Lario, J.-C.; Schoof, R.
    Experimental mathematics
    Vol. 11, num. 2, p. 303-311
    Data de publicació: 2002-12
    Article en revista
  • Melnikov method and singular splitting: An experimental study

     Delshams, A.; Ramirez, R.
    Experimental mathematics
    Vol. 8, num. 1, p. 29-48
    Data de publicació: 1999-04
    Article en revista
  • On the Hasse-Witt Invariants of Modular Curves

     Pilar, B.; Gonzalez, J.
    Experimental mathematics
    Vol. 6, num. 1, p. 57-76
    Data de publicació: 1997-03
    Article en revista