Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

SIAM journal on scientific computing

Total activitats: 9
Títol addicional
Materials science & engineering database
SIAM Journals Online
ISSN
1064-8275 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
[Philadelphia] : Society for Industrial and Applied Mathematics, [19--]-
URL
http://epubs.siam.org/toc/sijcd4/current Obrir en finestra nova
http://search.proquest.com/publication/666298 Obrir en finestra nova

Producció científica

1 a 9 de 9 resultats
 
  • Refficientlib: an efficient load-rebalanced adaptive mesh refinement algorithm for high-performance computational physics meshes  Accés obert

     Baiges, J.; Bayona, C.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 39, num. 2, p. C65-C95
    DOI: 10.1137/15M105330X
    Data de publicació: 2017-03
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Space-time balancing domain decomposition  Accés obert

     Badia, S.; Olm, M.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 39, num. 2, p. 194-213
    DOI: 10.1137/16M1074266
    Data de publicació: 2017-03
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Multilevel balancing domain decomposition at extreme scales  Accés obert

     Badia, S.; Martín, A. F.; Principe, J.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 38, num. 1, p. C22-C52
    DOI: 10.1137/15M1013511
    Data de publicació: 2016-01-26
    Article en revista
    Accés al text complet
  • A highly scalable parallel implementation of balancing domain decomposition by constraints

     Badia, S.; Martín, A. F.; Principe, J.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 36, num. 2, p. C190-C218
    DOI: 10.1137/130931989
    Data de publicació: 2014-01
    Article en revista
  • On monotonicity-preserving stabilized finite element approximations of transport problems

     Badia, S.; Hierro, A.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 36, num. 6, p. A2673-A2697
    DOI: 10.1137/130927206
    Data de publicació: 2014
    Article en revista
  • Numerical approximation of internal discontinuity interface problems  Accés obert

     Discacciati, M.; Quarteroni, A.; Quinodoz, S.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 35, num. 5, p. A2341-A2369
    DOI: 10.1137/110850487
    Data de publicació: 2013-10-23
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Adaptive finite element simulation of incompressible flows by hybrid continuous-discontinuous Galerkin formulations  Accés obert

     Badia, S.; Baiges, J.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 35, num. 1, p. A491-A516
    DOI: 10.1137/120880732
    Data de publicació: 2013-02
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Exact bounds for linear outputs of the advection-diffusion-reaction equation using flux-free error estimates  Accés obert

     Pares, N.; Diez, P.; Huerta, A.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 31, num. 4, p. 3064-3089
    DOI: 10.1137/080724356
    Data de publicació: 2009-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Splitting methods based on algebraic factorization for fluid-structure interaction

     Badia, S.; Quaini, A.; Quarteroni, A.
    SIAM journal on scientific computing
    Vol. 30, num. 4, p. 1778-1805
    DOI: 10.1137/070680497
    Data de publicació: 2008
    Article en revista