Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Okutsu invariants and Newton polygons

Autor
Guàrdia, J.; Montes, J.; Nart, E.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Acta arithmetica
Data de publicació
2010-10-19
Volum
145
Número
1
Pàgina inicial
83
Pàgina final
108
DOI
https://doi.org/10.4064/aa145-1-5 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
ARITMÉTICA DE CURVAS HIPERELÍPTCAS Y DE GÉNERO 3 Y VARIEDADES ABELIANAS MODULARES (ACVAM)
URL
http://journals.impan.gov.pl/aa/ Obrir en finestra nova
Paraules clau
Montes algorithm, Newton polygon, Okutsu approximation, Okutsu frame, local factorization, local field
Grup de recerca
TN - Grup de Recerca en Teoria de Nombres

Participants