Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Producció científica

1 a 42 de 42 resultats
 
  • Decomposition spaces in combinatorics  Accés obert

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2016-12
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Möbius inversion and bialgebras from decomposition spaces

     Galvez, M.
    Czech, Slovenian, Austrian, Slovak and Catalan Mathematical Societies joint meeting
    p. 20
    Data de presentació: 2016-09-21
    Presentació treball a congrés
  • Three Hopf algebras and their common simplicial and categorical background  Accés obert

     Galvez, M.; Kaufmann, R.L.; Tonks, A.
    Data: 2016-07
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Homotopy linear algebra  Accés obert

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2016-02
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Geometría y topología de variedades, algebra y aplicaciones

     Miranda, E.; Casanellas, M.; Pascual, P.; Planas-Vilanova, F. A.; Roig, A.; Barja, M.; Amoros, J.; Galvez, M.; Alvarez, J.; Fernández-Sánchez, J.; Elgueta, J.; Alberich, M.; Kedzierska, A.; Barbieri Solha, R.; González-Alonso, V.; Kiesenhofer, A.
    Projecte R+D+I competitiu
  • The Berkovits complex and semi-free extensions of koszul algebras

     Galvez, M.; Gorbounov, V.; Shaikh, Z.; Tonks, A.
    Annales de la faculté des sciences de Toulouse
    Vol. 25, num. 2-3, p. 363-384
    DOI: 10.5802/afst.1497
    Data de publicació: 2016
    Article en revista
  • Decomposition spaces, incidence algebras and Möbius inversion III: the decomposition space of Möbius intervals  Accés obert

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2015-12
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Decomposition spaces, incidence algebras and Möbius inversion I: basic theory  Accés obert

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2015-12
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Decomposition spaces, incidence algebras and Möbius inversion II: completeness, length filtration, and finiteness  Accés obert

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2015-12
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • An A(infinity)Operad in Spineless Cacti  Accés obert

     Galvez, M.; Lombardi, L.; Tonks, A.
    Mediterranean journal of mathematics
    Vol. 12, num. 4, p. 1215-1226
    DOI: 10.1007/s00009-015-0577-4
    Data de publicació: 2015-11-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • The Berkovits complex and semi-free extensions of Koszul algebras  Accés obert

     Galvez, M.; Gorbounov, V.; Shaikh, Z.; Tonks, A.
    Data: 2015-08-18
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • An A-infinity operad in spineless cacti  Accés obert

     Galvez, M.
    Data: 2015-04-17
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Decomposition Spaces and Incidence (Co)Algebras .

     Galvez, M.
    IRTATCA-Interactions Between Representation Theory, Algebraic Topology and Commutative Algebra-CRM Programm
    p. 69-74
    DOI: 10.1007/978-3-319-45441-2_12
    Data de presentació: 2015-02-18
    Presentació treball a congrés
  • Periodic orbits of planar integrable birational maps

     Galvez, M.; Mañosa, V.
    DOI: 10.1007/978-3-319-12328-8
    Data de publicació: 2015
    Capítol de llibre
    Imatge
  • Central cohomology operations and K-Theory  Accés obert

     Galvez, M.; Whitehouse, S.
    Proceedings of the Edinburgh Mathematical Society
    Vol. 57, num. 3, p. 699-711
    DOI: 10.1017/S0013091513000680
    Data de publicació: 2014-10-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Some bialgebras related to quantum field theory from a simplicial viewpoint

     Galvez, M.
    Mathematical Days in Sofia
    p. 145-146
    Data de presentació: 2014-07-03
    Presentació treball a congrés
  • Biálgebras desde dos puntos de vista simpliciales

     Galvez, M.
    Métodos Categóricos y Homotópicos en Álgebra, Geometría y Topología
    Data de presentació: 2014-06-07
    Presentació treball a congrés
  • Decomposition spaces, incidence algebras and Möbius inversion  Accés obert

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2014-04-11
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Groupoids and Faa di Bruno formulae for Green functions in bialgebras of trees

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Advances in mathematics
    Vol. 254, p. 79-117
    DOI: 10.1016/j.aim.2013.12.015
    Data de publicació: 2014-03-20
    Article en revista
  • Periodic orbits of planar integrable birational maps  Accés obert

     Galvez, M.; Mañosa, V.
    Data: 2014-02-14
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Geometria de varietats i aplicacions

     Alberich, M.; Alvarez, J.; Amoros, J.; Barja, M.; Casanellas, M.; Elgueta, J.; Fernández-Sánchez, J.; Galvez, M.; Gràcia, Xavier; Kiesenhofer, A.; Miranda, E.; Muñoz-Lecanda, Miguel C.; Pascual, P.; Planas-Vilanova, F. A.; Plans, B.; P.D. Prieto-Martínez; Rodriguez, M.; Roig, A.; Roman-Roy, N.; Dachs, F.; Teixidó-Román, M.
    Projecte R+D+I competitiu
  • Geomatría algebraica, simpléctica, aritmética y aplicaciones.

     Casanellas, M.; Alberich, M.; Amoros, J.; Barja, M.; Elgueta, J.; Fernández-Sánchez, J.; González, D.V.; Barbieri Solha, R.; Miranda, E.; Pascual, P.; Roig, A.; Feliu, E.; Galvez, M.; Alvarez, J.; Planas-Vilanova, F. A.; Kiesenhofer, A.
    Projecte R+D+I competitiu
  • Thomason cohomology of categories  Accés obert

     Galvez, M.; Neumann, F.; Tonks, A.
    Journal of pure and applied algebra
    Vol. 217, num. 11, p. 2163-2179
    DOI: 10.1016/j.jpaa.2013.02.005
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Estructuras salvo homotopía en la opérada de cactus

     Galvez, M.; Tonks, A.; Lombardi, L.
    Encuentro de Topología
    p. 9
    Data de presentació: 2012-10-19
    Presentació treball a congrés
  • Estructuras A-infinito en la opérada de cactus

     Galvez, M.; Lombardi, L.; Tonks, A.
    Encuentro de Topología
    p. 91-94
    Data de presentació: 2012-10-19
    Presentació treball a congrés
  • Thomason cohomology of categories  Accés obert

     Galvez, M.; Neumann, F.; Tonks, A.
    Data: 2012-08
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Groupoids and Faa di Bruno formulae for Green functions in bialgebras of trees  Accés obert

     Galvez, M.; Tonks, A.; Kock, J.
    Data: 2012-07
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • André spectral sequences for Baues–Wirsching cohomology of categories

     Galvez, M.; Neumann, F.; Tonks, A.
    Journal of pure and applied algebra
    Vol. 216, num. 11, p. 2549-2561
    DOI: 10.1016/j.jpaa.2012.03.025
    Data de publicació: 2012-04-30
    Article en revista
  • Central cohomology operations and K-theory  Accés obert

     Galvez, M.; Whitehouse, S.
    Data: 2012-04
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Operacions cohomològiques centrals i teoria K

     Galvez, M.
    Meeting of the Research Project Higher order Homotopy in Geometry and Algebra
    p. 5
    Data de presentació: 2012-03-24
    Presentació treball a congrés
  • Homotopy Batalin-Vilkovisky Algebras  Accés obert

     Galvez, M.; Tonks, A.; Vallette, B.
    Journal of noncommutative geometry
    Vol. 6, num. 3, p. 539-602
    DOI: 10.4171/JNCG/99
    Data de publicació: 2012
    Article en revista
    Accés al text complet
  • André spectral sequences for Baues-Wirsching cohomology of categories  Accés obert

     Galvez, M.; Neumann, F.; Tonks, A.
    Data: 2011-12-16
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Groupoids, and Faà di Bruno formulae for Green functions

     Galvez, M.
    Meeting of the Research Project Higher order Homotopy in Geometry and Algebra
    p. 6
    Data de presentació: 2011-10-23
    Presentació treball a congrés
  • Generalized syzygies for commutative Koszul algebras

     Galvez, M.
    Joint Mathematical Conference CSASC
    p. 41
    Data de presentació: 2011-09-27
    Presentació treball a congrés
  • Groupoids and Faà di Bruno formulae for Green functions

     Galvez, M.
    Physical applications of non-commutative Geometry FME/UPC-CIEMAT
    p. 3
    Data de presentació: 2011-09-20
    Presentació treball a congrés
  • Homotopy Batalin-Vilkovisky algebras  Accés obert

     Galvez, M.; Tonks, A.; Vallette, B.
    Data: 2011-03-30
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Koszul duality and cohomology

     Galvez, M.
    Meeting of the Research Project Higher order Homotopy in Geometry and Algebra
    p. 6
    Data de presentació: 2011-02-03
    Presentació treball a congrés
  • Homotopy Gerstenhaber structures and vertex algebras  Accés obert

     Galvez, M.; Gorbounov, V.; Tonks, A.
    Applied categorical structures
    Vol. 18, num. 1, p. 1-15
    DOI: 10.1007/s10485-008-9170-3
    Data de publicació: 2010
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Infinite sums of Adams operations and cobordism.  Accés obert

     Galvez, M.; Whitehouse, S.
    Mathematische Zeitschrift
    Vol. 251, num. 3, p. 475-489
    DOI: 10.1007/s00209-005-0816-7
    Data de publicació: 2005
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Differential operators and the Witten genus for projective spaces and Milnor manifolds  Accés obert

     Galvez, M.; Tonks, A.
    Mathematical proceedings of the Cambridge Philosophical Society
    Vol. 135, num. 1, p. 123-131
    DOI: 10.1017/S0305004102006618
    Data de publicació: 2003
    Article en revista
    Accés al text complet