Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

A generalization of Aubry-Mather theory to partial differential equations and pseudo-differential equations

Autor
De La Llave, R.; Valdinoci, E.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Annales de l'Institut Henri Poincaré. Analyse non linéaire
Data de publicació
2009
Volum
26
Número
4
Pàgina inicial
1309
Pàgina final
1344
DOI
https://doi.org/10.1016/j.anihpc.2008.11.002 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/journal/02941449 Obrir en finestra nova
Paraules clau
Aubry–Mather theory, Calculus of variations, Comparison, Gradient flow, Possibly degenerate and fractional operators, Quasi-periodic solutions, Subordination
Grup de recerca
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions

Participants

  • de la Llave Canosa, Rafael  (autor)
  • Valdinoci, Enrico  (autor)