Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Construction of invariant whiskered tori by a parameterization method. I. Maps and flows in finite dimensions

Autor
Fontich Julia, Ernest; De La Llave, R.; Sire, Y.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of differential equations
Data de publicació
2009
Volum
246
Número
8
Pàgina inicial
3136
Pàgina final
3213
DOI
https://doi.org/10.1016/j.jde.2009.01.037 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/journal/00220396 Obrir en finestra nova
Paraules clau
Hamiltonian systems, KAM theory, Small divisors, Whiskered tori
Grup de recerca
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions

Participants

  • Fontich Julia, Ernest  (autor)
  • de la Llave Canosa, Rafael  (autor)
  • Sire, Yannick  (autor)