Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Symmetries in Steinhaus triangles and in generalized Pascal triangles

Autor
Brunat, Josep M.; Maureso, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Integers
Data de publicació
2011
Volum
11
Número
1
Pàgina inicial
1
Pàgina final
26
DOI
https://doi.org/10.1515/INTEG.2011.001 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/11871 Obrir en finestra nova
Resum
We give explicit formulae for obtaining the binary sequences which produce Steinhaus triangles and generalized Pascal triangles with rotational and dihedral symmetries.
Citació
Brunat, Josep M.; Maureso, M. Symmetries in Steinhaus triangles and in generalized Pascal triangles. "Integers", 2011, vol. 11, núm. 1, p. 1-26.
Grup de recerca
MD - Matemàtica Discreta

Participants